Kayıt ve Kullanıcı Sözleşmesi

Son Düzenleme: 01.06.2021 11:34


BETACRAFT SUNUCUSUNA KAYIT SÖZLEŞMESİ

Web sitemiz üzerinden (www.betacraft.org) kayıt olan ve şu anda kayıtlı olan herkes aşağıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır.
Bu sunucunun Mojang AB veya minecraft.net ile hiçbir bağlantısı yoktur.

KULLANICI KAYITLARI

1.1 Betacraft'a kayıt olan bütün kullanıcıların şifreleri SHA256 özel şifreleme metoduyla şifrelenmektedir. 3. şahıslar tarafından bu şifrelere kimse erişemez.
1.2 Kayıt olurken girdiğiniz e-posta hesabınız hesap güvenliği açısından size yardım sağlayacaktır. Yanlış girilmesi, eksik girilmesi kullanıcının hatasıdır.
1.3 180 gün içerisinde girilmeyen bütün hesaplar sistem tarafından otomatik bir şekilde silinebilir.
1.4 Kullanıcı şifresini başka kullanıcılarla paylaşması durumunda hesabının güvenliğini riske attığını kabul etmiş sayılır.
1.4.1 Kullanıcı www.betacraft.org adresine kayıt olduğu şifresi ile başka bir sitede giriş yaptığı takdirde, şifresinin güvenliğinin riske atıldığını peşinen kabul eder.
1.5 Betacraft'a kayıt olan her kullanıcı e-posta bilgilerini doğru vermek zorundadır. Aksi halde bu sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap yasaklanabilecek, kapatılabilecektir.
1.6 Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Betacraft sorumlu tutulamaz.

SORUMLULUKLAR

2.1 Betacraft, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkına ve her zaman saklı tutma hakkına sahiptir.  
2.2 Betacraft, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.
2.3 Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde gerekli cezai işlem yapılacağını bildiğini kabul eder.
2.4 Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.
2.5 Kullanıcı, oyun içindeki faaliyetlerinde kanuna aykırı, 3. kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda yetkililer bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir ve/veya yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.
2.6 Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.
2.7 Kullanıcılar oyun veya site içerisinde nakit veya kredi karşılığında herhangi bir takas gerçekleştirmeye çalışamaz. Kredi gönderme seçeneği sadece karşısındaki kişiye hediye olarak verilebilir. Kredi gönderen kişi gönderdiği kredi karşılığında oyun içi eşya, para veya hizmet almayacağını kabul eder. Nakit para veya site kredisi karşılığında oyun içi eşya, para veya hizmet alımı/satımı yapamaz. Bu durumun tespiti halinde kullanıcılar sınırsız uzaklaştırma alabilir, hesaplarına ve hesabında bulunan eşyalara el koyulabilir.
2.8 Sunucuda bulunan herhangi bir yetkili ve/veya kullanıcıyı şikayet etme veya dava etme hakkınız yoktur.
2.9 Kayıt olurken girilen e-posta adresine gelen onay mailini onaylamadan giriş sağlayamazlar. Kayıt olan kişi, onaylanan mail hesaplarına bilgilendirme mesajları atılabileceğini kabul eder. Bu girilen mail adresi tamamen kendilerine ait olmak zorundadır.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

3.1 Betacraft sunucusunda yer alan bilgiler, eklentiler, haritalar hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Betacraft'ın eklentilerinin, haritalarının, site dosyalarının kopyalanması söz konusu dahi edilemez.

GİZLİLİK

4.1 Betacraft, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; e-posta adresi, şifre bilgisi (şifre bilgisi yetkililer tarafından da görüntülenemez), kredi yükleme işlemleri gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

4.2 Betacraft sunucusuna ve web sitesinde yalnızca sahibi olduğunuz hesap ile giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi bir davranışta, farklı bir kişinin hesabına girmeye çalışmanız durumunda IP adresiniz, hesabına girmek istediğiniz kişinin eline geçebilir. Böyle bir durum fark edilirse hesabınız askıya alınabilir.
4.3 Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.  

MÜCBİR SEBEPLER

5.1 Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.  

SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK

6.1 Bu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

7.1 Betacraft, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.  

KASITLI ZARAR VERME

8.1 Betacraft'a 3. Parti yazılım veya programlarla, sanal sunucularla zarar vermek yasaktır. Bunları yapan kişiler Türk Ceza Kanunu'nun 5237 sayılı 244. Maddesi gereğince yapan kişi/kişiler cezalandırılacaktır. (http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=5192)

DELİL SÖZLEŞMESİ

9.1 Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda taraflar’ın kullanıcı adı, şifre, ip kayıtları ile ve bilgisayar kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.  

ÖZEL SEBEPLER

10.1 Kullanıcı sunucu içerisinde kullandığı 3. parti programlar (Hile) ile sunucudan sınırsız uzaklaştırma cezası alabilir ve kayıt olduğu bütün diğer hesapları askıya alınabilir.
10.2 Kullanıcı sunucu içerisinde yazdığı küfür, hakaret vb. gibi söylemlerden dolayı sınırsız uzaklaştırılabilir ve kayıt olduğu bütün diğer hesapları askıya alınabilir. Kullanıcı, Betacraft yetkilileri hesabınızı sildiği zaman itiraz etme hakkınız yoktur.
10.3 Betacraft yetkilileri gerekli durumlarda hesaplara istediği süre kadar el koyma hakkına sahiptir. Kullanıcı bu duruma itiraz edemez.
10.4 Alınan VIP üyeliklerde oluşabilecek sorunlardan dolayı kullanıcı Betacraft yetkililerini dava etme hakkına sahip değildir!
10.5 Oyun içinde bulunan bütün eşyalar, satın alınan eşyalar, özellikler tamamen Betacraft malıdır. Kullanıcıların bunlarda her hangi bir hakkı yoktur, istenildiği zaman el koyulabilir.

KREDİ YÜKLEME ŞARTLARI

11.1 Yüklenen her kredi bir bağıştır. Kullanıcının yüklediği her kredinin karşılığında eş değer miktarda site kredisi hesabına eklenir.
11.2 Kullanıcı bağış gönderdiği zaman bu bağışının iadesi söz konusu dahi değildir.
11.3 Kullanıcının bağış atarken kullandığı bilgiler tamamen saklıdır.
11.4 Kullanıcın hesabındaki kredilere gerektiği zaman yetkililer el koyabilir.
11.5 18 yaşından küçük olan kişiler sadece aileleri ile birlikte kredi yükleme işlemi yapabilirler.
11.6 Mobil/Kredi Kartı ile yükleme yapılırken telefonunuza bankanız ve operatörünüz tarafından gelen onay mesajını onayladıktan sonra krediniz yüklenir. Siz onay vermediğiniz sürece paranız hesabınızdan kesilmez.

GERİ İADE KOŞULLARI

12.1 Alınan bir ürünün geri iadesi yoktur.
12.2 Betacraft satın alınan ürünü teslim etmek zorundadır. Eğer ürün ulaşmazsa, kullanıcı tarafından yeni bir destek talebi oluşturarak, sorunu yetkililerin çözmesi sağlanır.