Kurallar

Son güncelleme tarihi: 30/05/2023

Kurallarımızı, oyuncuların huzurunu ve düzenini korumak için özenle belirliyoruz. Bazı durumlarda ve değişikliklerde kurallarımızı da sunucumuzla birlikte güncel tutmaya özen gösteriyoruz. Bu yüzden sık sık kuralları gözden geçirmeyi unutmayınız. Bu kurallara uymayıp çokça tekrarlamanız verileriniz sıfırlanmasına yol açabilir.

  Kurallar Nelerdir?

 • Sohbet/Chat
  Oyun içi chat içerisinden edilen küfür, dini, milli değerlere veya yetkiliye küfür, hakaret, saygısızlık; reklam, sunucu kötüleme, rahatsız edici söylem (Sözlü olarak kışkırtma), sohbet kirliliği, spam vb. oyuncuların huzurunu kaçırmaya yönelik yazılara susturma (mute) cezası almanıza sebep olacaktır.

 • Oyun içi satış
  Herhangi bir gerçek para birimiyle (Türk lirası, dolar, bitcoin vb.) oyun içi satış yapma veya satış yapmaya çalışmak sınırsız uzaklaştırma (ban) cezası almanıza sebep olacaktır.
  Oyun içi verileriniz sıfırlanır (Altın, eşya, ada vb.)

 • Hesap Satışı
  Hangi koşullarda gerçekleşirse gerçekleşsin hesap satışını desteklemiyoruz. Alınan/satılan bütün hesaplardan ilgili taraflar sorumludur, yaşanacak sorunlarda sunucumuz sorumluluk kabul etmemekte ve destek sağlamamaktadır.

 • Hile
  Hile için uyarı (warn) sistemi kullanılacak. Tekrarı halinde süresi artacak şekilde uzaklaştırma (ban) cezası almanıza sebep olacaktır.

 • Macro
  Macro kullandığınız sunucumuzdaki hile koruması sayesinde tespit edilir ve sunucudan atılmanıza sebep olur. Kullanımı yasaktır, ceza almanıza sebep olacaktır!

 • Bug kullanımı
  Oyun içi-dışı herhangi bir bug veya hatayı kendi lehine kullanmak ve teşvik etmek, yöneticilere bildirmemek uzaklaştırma(ban) cezası almanıza sebep olacaktır.

 • Rakibi bilerek besleme (Bilerek Rank/Stat kastırmak)

  Rank/Stat kasılan alanlarda oyuncuların birbirlerini bilerek beslemesi, kurallara aykırı sayılır ve ilgili tarafların uzaklaştırma (warn) cezası almasına sebep olur.

 • Dolandırıcılık
  Betacraft'ın, dolandırıcılığı engellemek için oluşturduğu sistemleri (takas vb.) kullanılmadığı işlemlerde iki taraf da suçlu sayılır ve eşyalar/paralar hiçbir şekilde geri verilmez. Dolandıran oyuncu, oyun içi bir ceza alır. Eğer sistemlerimizden kaynaklı bir hata ile dolandırma olursa eşyalar/paralar iade edilebilir. Dolandıran oyuncu oyun içi bir ceza alır. Bizim yapmadığımız, aklınıza gelen bir sistem varsa bize bildirebilir ve talepte bulunabilirsiniz.

 • İllegal hareket
  İllegal hareketler uzaklaştırma (ban) cezası almanıza sebep olur.

 • Uygunsuz nick    
  Uygunsuz nick (isim) kullanmak sınırsız süreliğine uzaklaştırma (ban) cezası almanıza sebep olur.

 • Gereksiz rapor
  Yetkililerin işini engelleyecek şekilde rapor atmak, bunu sürekli hale getirmek zamanla artacak şekilde uzaklaştırma (ban) cezası almanıza sebep olacaktır.

  Skyblock Özel durumlar

 • Ada = Adaya alınan co-op veya ortaklardan, her ne sebeple olursa olsun TAMAMEN oyuncular sorumludur. Oluşan herhangi bir hırsızlık/dolandırıcılık durumunda itemler hiçbir şekilde geri verilmez ama kanıtlar var ise suçlu tarafa ceza uygulanır. Oyuncular herhangi bir sunucu açığını kullanarak adanıza zarar verirse zararınız karşılanır.

 • Jackpot = ÖNEMLİ: Ortak olarak jackpota girmenizi önermiyoruz. Oluşan herhangi bir dolandırma durumunda itemler/paralar hiçbir şekilde geri verilmez ama kanıtlar var ise suçlu tarafa ceza uygulanır. Oyuncular herhangi bir sunucu açığını kullanarak zarar verirse eşyalar geri verilebilir ancak bu konudaki tek şartımız; yaşanan durumun sunucu kaynaklı olduğunun bir kanıtını göstermeniz gerekmektedir. NOT: Her pottan önce anlaşmak zorundasınız (ki ortaklık namına kanıt sunabilesiniz). Bir kez anlaşıp birden fazla pota girmeniz bir şey ifade etmeyecek, ortak sayıldığınız tek pot; ilk girdiğiniz pot olacaktır.

Yazan bütün kuralları okumuş ve kabul etmiş olarak sayılırsınız, bu kuralların sabit kalacağı garantisi verilmez ve güncellemeye uğrayabilir!